e-mail: [email protected]
Opening hours
Monday - Friday 9:00 a.m. - 5:00 p.m.
Saturday 9:00 a.m. - 13.00 p.m.
| Product: | RCF Ayra 8 |
|---|---|
| Brand: | RCF |
| Item number / Code: | 138117 / RCF-AYRA-8 |
| Current availability: | 0 pcs. |
| This item is no longer available. Please contact our team for alternative products. | |
| Key words: | RCF Ayra 8, RCF AYRA-8, RCF AYRA 8, RCF AYRA8, AYRA-8, AYRA 8, AYRA8 |
| Specifications: | |
|---|---|
| Woofer | 8 " |
| Amplifier Power (RMS) | 300 W |
| Maximum SPL | 116 dB |
| Frequency range from | 35 Hz |
| Frequency range up to | 20 kHz |
| DSP processor | no |
| Manual frequency correction | yes |
| Analog XLR input | yes |
| Analog Jack Input | yes |
| Analog RCA input | no |
| Colour | Black |
| Weight | 16.1 kilogram |
| dimensions | 430 x 310 x 300 mm |
This website uses cookies in order to help us deliver our services. By using this website, you agree to the use of cookies in accordance with our Cookie Policy and your web browser settings.
All rights reserved. Copyright 1999 - 2026 - M.Ostrowski Sp. J. | Privacy Policy | Cookie Policy


