| Product: | Osram 64744 T19 230V/1000W GX9.5 – Single-Ended Halogen Studio Lamp |
|---|---|
| Brand: | Osram |
| Item number / Code: | 125259 / OSRAM-T19-230V/1000W |
| Current availability: | 0 pcs. |
| Key words: | Osram 64744 T19 230V/1000W GX9.5 – Single-Ended Halogen Studio Lamp, Osram T19-230V/1000W, Osram T19 230V/1000W, Osram T19230V/1000W, T19-230V/1000W, T19 230V/1000W, T19230V/1000W |
| Ask a Product Expert: | Marcin Szampowalski, tel. +48 717974679, email: [email protected] |
Osram 64744 T19 230V/1000W GX9.5
Areas of application
• Professional film and TV work
• Theater and concert stages
• Entertainment
Electrical data
• Nominal wattage: 1000 W
• Nominal voltage: 230 V
Photometrical data
• Luminous flux: 20500 lm
• Color temperature: 3000 K
Dimensions & weight
• Diameter: 26.0 mm
• Length: 110.0 mm
• Light center length (LCL): 55.0 mm
• Illuminated field: 13.0*15.0 mm²
• Filament diameter: 15.0 mm