e-mail: [email protected]
Opening hours
Monday - Friday 9:00 a.m. - 5:00 p.m.
Saturday 9:00 a.m. - 13.00 p.m.
| Product: | K&M 25200 300 55 microphone stand |
|---|---|
| Brand: | K&M |
| Item number / Code: | 150192 / KM-25200-300-55 |
| Current availability: | 0 pcs. |
| Note! The price of this product may have changed. Please contact our team to receive more information on the availability and price of this item. | |
| Ask a Product Expert: | Marcin Szampowalski, tel. +48 717974679, email: [email protected] |
K&M 25200 300 55
Three-piece telescoping shaft. Metal, non-marring height-adjustment mechanisms, complete with boom arm.
Specifications:
• Boom arm: 2-piece telescopic design
• Boom arm clamping: T-bar locking screw
• Boom arm length: from 425 to 725 mm
• Height: from 620 to 1,470 mm
• Height adjustment: non-scratching locking screws
• Leg construction: socket with foldable legs
• Material: steel
• Product Category: Topline
• Rod combination: 3-piece folding design
• Size when folded: 110 x 85 x 730 mm
• Special features: zinc die-cast base folds very small
• Threaded connector: 3/8"
• Type: black
• Weight: 2.68 kg
| Specifications: | |
|---|---|
| Construction | Broken |
| Type | Floor |
| Material | steel |
| Base construction | Tripod |
| Telescopic boom | yes |
| Min.height | 620 mm |
| Max. height | 1470 mm |
| Arm length | 720 mm |
| Colour | Black |
| Weight | 2.7 kilogram |
| GLS / Royal Mail | 15 EUR |