e-mail: [email protected]
Opening hours
Monday - Friday 9:00 a.m. - 5:00 p.m.
Saturday 9:00 a.m. - 13.00 p.m.
| Product: | Klotz B3PP1-1000 professional audio patch cable - balanced, 10m |
|---|---|
| Brand: | Klotz |
| Item number / Code: | 189067 / KLOTZ-B3PP1-1000 |
| Current availability: | 0 pcs. |
| Note! The price of this product may have changed. Please contact our team to receive more information on the availability and price of this item. | |
| Key words: | Klotz B3PP1-1000 professional audio patch cable - balanced, 10m, Klotz B3PP1-1000, Klotz B3PP1 1000, Klotz B3PP11000, B3PP1-1000, B3PP1 1000, B3PP11000 |
| Ask a Product Expert: | Marcin Szampowalski, tel. +48 717974679, email: [email protected] |
Klotz B3PP1-1000
Specifications:
• Extremely flexible
• 1 x 2 x 0.22 mm² (AWG 24)
• High-quality copper core (99.95% pure ETP copper)
• Most effective copper spiral shielding
• Lead-free PVC coating
• Length: 10m
| Specifications: | |
|---|---|
| Cable length | 10 m |
| Connector 1 | Jack (stereo) |
| Connector 2 | Jack (stereo) |
| Housing | PVC |
| Conductor resistance | 85 Ω/km |
| Cross section of a single vein | 0.22 mm² |
| Guide structure | 28 x 0,10 mm |
| overall diameter | 6.15 mm |
| Colour | Black |
4Audio MIC2022 6m (...)8.25 EUR
Adam Hall Cables K4 (...)11.3 EUR
RockStand Microphone (...)4.04 EUR
Klotz AY7-0200 Mini (...)10.8 EUR
4Audio MIC2022 PRO 10m (...)14.6 EUR
Accu Cable AC (...)4.86 EUR
4Audio MIC 1,5m przewód (...)4.86 EUR
4Audio MIC2022 PRO 6m (...)15.08 EUR
This website uses cookies in order to help us deliver our services. By using this website, you agree to the use of cookies in accordance with our Cookie Policy and your web browser settings.
All rights reserved. Copyright 1999 - 2026 - M.Ostrowski Sp. J. | Privacy Policy | Cookie Policy
