e-mail: [email protected]
Opening hours
Monday - Friday 9:00 a.m. - 5:00 p.m.
Saturday 9:00 a.m. - 13.00 p.m.
| Product: | ProMark PW747W Neil Peart Shira Kashi Oak drumsticks |
|---|---|
| Brand: | ProMark |
| Item number / Code: | 165299 / PM-PW747W |
| Current availability: | 0 set |
| Note! The price of this product may have changed. Please contact our team to receive more information on the availability and price of this item. | |
| Key words: | ProMark PW747W Neil Peart Shira Kashi Oak drumsticks, ProMark PW747W, PW747W |
| Ask a Product Expert: | Marcin Szampowalski, tel. +48 717974679, email: [email protected] |
ProMark PW747W Neil Peart Shira Kashi Oak
Model 747 was designed by great Canadian drummer Neil Peart of the RUSH band. Classic diameter of 5A with a slightly thicker cone, while a large oval tip will provide a dark, warm sound. This is the perfect solution for demanding drummers.
| Specifications: | |
|---|---|
| Stuff | Japonský dub |
| Length of stick | 41.3 cm |
| Diameter of the stick | 1.4 cm |
| Signature | Yes |
| Shell | Natural |
| Head | Wooden |
| Head shape | Oval |
| Bottleneck | Medium |
Procab VC120 – (...)3.94 EUR
Alice A026B acoustic (...)1.16 EUR
Ahead BALL drumsticks tips 0.47 EUR
Ahead RGBX drumstick ring 0.4 EUR
Ahead RGBM drumsticks ring 0.4 EUR
Ahead RGB dromsticks ring 0.4 EUR
Ahead MBT drumsticks tips 0.47 EUR
This website uses cookies in order to help us deliver our services. By using this website, you agree to the use of cookies in accordance with our Cookie Policy and your web browser settings.
All rights reserved. Copyright 1999 - 2026 - M.Ostrowski Sp. J. | Privacy Policy | Cookie Policy
